Тримата са участвали в листите и в кампанията на "Левицата“ в изборите за 49-то Народно събрание, се уточнява в информацията.

Съгласно Устава на БСП, социалист, който се включва в листите и кампанията на друга партия, се самоизключва, обясняват от БСП.

Днес в централата на партията на "Позитано" 20 "червеният"пленум препотвърди решението на Изпълнителното бюро и на парламентарната група да не подкрепят първия мандат за правителство на кандидата за премиер на ГЕРБ-СДС Мария Габриел, както и да участват в разговори за втори и трети мандат, при получена покана.

НС реши също членове на партията да не участват в евентуално ново служебно правителство, назначено от президента Румен Радев.