Реклама / Ads
1| 5588 |30.05.2015 НОВИНИ

Бунт в Жеравна заради хотел

.
Жеравна
„Край със статута на Жеравна на архитектурен резерват. Голямото строителство може да започне!”. Такива постове се появиха в социалните мрежи през последните дни. Местните алармират, че има планове за строителство на самия вход на архитектурния резерват.
 
Повод за безпокойство има. Мястото, където трябва да бъде построена къща за гости в момента по сега действащия подробен устройствен план не може да се строи нищо. Готви се обаче нов устройствен план. Самият главен архитект към община Котел не знае как ще изглежда. Той е човекът, който е издал виза за проучване на инвеститора, стана ясно в репортаж за Нова телевизия. С нея обаче инвеститорът отива за съгласуване в Министерството на културата, където трябва да му бъде разрешено строителството.

В съседство от мястото, към което сега има инвестиционни апетити, се издига недовършен хотел на три етажа.
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 1| 3814 |02.04.2024 Бременни кошути спасиха временно незаконния имот на Гайтански. Панев: "Събарянето на Сараите на Вълка е подновено" . 16| 7949 |10.06.2020 Министерският съпруг арх. Захариев обясни колко е нужен хотел-опорна стена на Алепу . 5| 4825 |28.01.2019 Бетонират и Северното крайбрежие . 2| 4656 |21.04.2017 Разрешиха строителството в Копривщица, но в стар стил

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads