Дишева обясни, че няма да гласува за Гешев. И  допълни:

"В коридора пред тази зала, в присъствието на г-н Цацаров и г-н Чолаков, Гешев ми заяви буквално:
"Поздравявам ви, г-жо Дишева - пред вас стои блестяща политическа кариера - от вас ще излезе прекрасен общински съветник.

Попитах - заплашвате ли ме?

А той каза" Не, не" и се изсмя...

Заявявам, че приемам това като откровена заплаха и внушение пред моето бъдеще и като член на ВСС и като съдия.

Казвам това, за да подкрепя позицията си за липсата на професионални и нравствени качества у кандидата", завърши Атанаска Дишева. Малко по-късно тя уточни, че преди да стане член на ВСС тя е била съдия и се надява, че след като приключи мандата й, тя отново ще се върне на съдебната скамейка. Думите, че от нея става добър общински съветник, е възприела като заплаха,  че тя няма да бъде съдия.