0| 3820 |02.01.2017 НОВИНИ

За ЧНГ Григор си подари победа

.
Григор Димитров
Григор Димитров победи американеца Стив Джонсън с 6:2, 6:3 в първи двубой за новата година и новия сезон. Срещата бе от турнира в Бризбейн, където българинът ще срещне в следващия кръг французина Никола Маю.

Първият сет започна отлично за Димитров, който взе лесно подаването си. Неговият съперник стори същото и благодарение на добрия си сервиз бързо израни резултата. След това Гришо спечели отново подаването си, като успя да пробие добрата защита на Джонсън.

Хасковлията дръпна с 30:15 при подаването на американеца, а последвала двойна грешка доведе гейма до край и пробив за Григор Димитров - 3:1. Българинът се справи с агресивната игра на Джонсън и успя да затвърди пробива си - 4:1. Американецът успя макар и трудно най-после да вземе гейм и да намали резултата на 4:2 в полза на българина. сЛед пауза Гришо затвори сета.

Григор застана на сервис, но американецът стигна до възможност за пробив, която реализира и поведе в резултата. Българинът реагира мигновенно и стигна до два брейкбола при подаването на съперника си. Първият опит бе неуспешен, но бекхенд уинър по диагонала му донесе изравняване - 1:1. Първата ни ракета, който изигра отлично воле при 30-0, а след това лесно затвори гейма, за да излезе напред в резултата. Сцената на доста усилия и въпреки слабия форхенд, Джонсън успя да вземе подаването си - 2:2.

Вторият сет започна и продължи с 2:2 гйма.Гришо се възползва от втори брейкпойнт за 4:2 в шестия гейм, но при 5:2 Джонсън не му позволи да празнува, спасявайки два мачбола за 3:5. Последният гейм в сета започна с аванс за американеца 15:0, но Гришо бързо обърна нещата в своя полза и приключи мача.