Реклама / Ads
1| 4561 |27.10.2023 НОВИНИ

CNN: Има значителен напредък в преговорите за освобождаването на заложници от Хамас

.
Палестина
Катар отчита "значителен напредък" в преговори за освобождаването на заложници, държани от Хамас, но все още има проблеми, съобщава CNN, като се позовава на свои източници.
 

Постигнат е "значителен напредък" в преговорите за освобождаването на заложници, държани от Хамас, но все още има нерешени въпроси, са съобщили дипломатически източници, запознати с преговорите.


"Преговорите вървят много добре. Имаме пробив", е допълнил един от източниците. "Все още има останали въпроси, но разговорите продължават и ние оставаме обнадеждени."


Помощник-държавният секретар на САЩ по близкоизточните въпроси Барбара Лийф е в Доха за срещи, са допълнили запознати.


Запитан за състоянието на преговорите, министърът на отбраната на Израел Йоав Галант коментира на пресконференция по-рано, че "всеки канал е възможен канал".


"Едно нещо трябва да е ясно - имаме цел и аз вярвам на държавата Израел и на Израелските отбранителни сили ... и ще продължим да полагаме всички усилия, за да върнем заложниците и изчезналите", е заявил Галант.


Междувременно западен служител, запознат с преговорите, е заявил пред CNN, че все още има оптимизъм около евентуалното освобождаване, но също така се признава, че "часовникът тиктака". Длъжностното лице е посочило, че в преговорите е постигнат напредък, но отбеляза, че Израел няма да отлага сухопътната операция още дълго.

 

Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 1| 2064 |17.12.2025 МФ предлага промяна в допълнителното пенсионно осигуряване. Какво е мултифондов модел? . 3| 2176 |17.12.2025 Разкритие: Руските служби са сплашвали белгийски политици, за да блокират средства за Украйна . 0| 2167 |17.12.2025 Мъж е прегазен от няколко автомобила на АМ „Тракия“ . 3| 2161 |17.12.2025 Уволниха директора на 138-о училище, който отрича да е поставял камери в тоалетните

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads