По думите му бурята е била най-силна в източните квартали на столицата.

„За нашия климатичен пояс е нормално да има такива дъждове. Последните години валежите с градушка не се увеличават съществено. Такива явления обаче се наблюдават все по-често в необичайни месеци – септември, октомври, ноември и дори през зимата”, поясни климатологът в ефира на Нова тв.

И добави, че следващата седмица отново ни очаква нестабилно време.