Реклама / Ads
1| 5188 |14.03.2019 НОВИНИ

Даниел Божилов за Фрог: ДПС управлява чрез министри и това ги устройва

.
Даниел Божилов
ГЕРБ и ДПС са като скачени съдове. Единствената причина тази коалиция да се крие и да не излиза на светло е, че ако официално ГЕРБ управлява с ДПС, ще загуби голяма част от електората си.
 

А и няма да може да се развява плашилото - ако не ме изберете мен, ще дойдат БСП и ДПС. Това заяви в интервю за Фрогнюз юристът Даниел Божилов от НПО „Ние, гражданите”.

 

ДПС не е излизало от властта и си управлява съвсем спокойно чрез своите кадри. Този вариант дори ги устройва по-добре, защото няма нужда да носят абсолютно никаква отговорност. Не, че до момента някой им я е търсил.

 

Ако погледнем назад още от първия кабинет на ГЕРБ до момента, всички важни лобистки закони се приемат основно с гласовете на ДПС и ГЕРБ. Тази симбиоза прекрасно се вижда в извънредното законодателство, което позволи разграбването на КТБ. Аз съм присъствал на обсъжданията на всички изменения по тази тема. Всъщност да се говори за обсъждания е несериозно, защото такива никога не е имало.

 

Вижте какво още каза Даниел Божилов в рубриката Интервю.

 

 

f Сподели t Tweet
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 3| 4116 |04.07.2024 Политологът Любомир Стефанов: Няма начин ДПС да се разцепи . 2| 4007 |18.06.2024 Доц. Иво Инджов: Новото правителство ще последва съдбата на сглобката, ако няма коалиционно споразумение . 4| 4276 |18.06.2024 Даниел Смилов: Борисов ще е виновен, ако няма правителство . 8| 4557 |30.03.2024 Политологът Даниел Смилов: Сметките на ГЕРБ и ДПС може да излязат грешни

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads