Реклама / Ads
0| 3811 |26.08.2021 НОВИНИ

Държавният глава Румен Радев удостои изявени дейци на културата с Почетния знак на президента

.
Румен Радев и наградените Източник: БГНЕС
Държавният глава Румен Радев удостои изявени дейци на културата с Почетния знак на президента.
 

Той връчи отличието на доайена на телевизионната режисура Иванка Антонова, на популярната народна певица Олга Борисова и на Димитър Манов, който е сред най-авторитетните имена във фолклорното изкуство.

 

На церемонията Румен Радев подчерта, че тримата отличени са имена легенди.

„Техните постижения смело могат да се нарекат духовна мисия и мерило за съществен принос към нашето съвременно духовно развитие. Днешната церемония е израз на дълбоката признателност на нашето общество за вашия талант, упорит труд и всеотдайност към каузата, наречена България“, каза държавният глава

От името на удостоените с отличието Димитър Манов заяви:

 

„Ние като наследници на фолклорния огън, смятаме, че сме оставили нещо и нашите бъдещи поколения, които да развиват този огън, никога да не угасне“.

Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 0| 1157 |16.12.2025 След Брекзит: Великобритания отново се присъединява към „Еразъм“ . 0| 1388 |16.12.2025 Държавите на първа линия искат средства от ЕС заради заплахата от Русия, България е сред тях . 1| 1631 |16.12.2025 Какво се знае за Ник Райнер – сина, арестуван за смъртта на режисьора Роб Райнер? . 1| 1618 |16.12.2025 ЕС налага такса от 3 евро за евтините пратки от Temu и Shein

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads