Реклама / Ads
5| 3048 |17.07.2023 НОВИНИ

Денков категоричен: България има една външна политика - на НС и правителството

.
България има една единствена външна политика - тази, водена от Министерския съвет и приета от Народното събрание, заяви от Брюксел премиерът Николай Денков.
 

Повод за изказването му са острите думи на президента Румен Радев, който заяви, че Украйна настоява да води войната си с Русия - позиция, дошла дни след посещението на Володимир Зеленски у нас и в тотално противоречие с отношението на България, ЕС и НАТО спрямо руската агресия. 

 

“Аз вече успях да се видя и с канцлера на Австрия Нехамер, и с Марк Рюте. Разменихме по няколко думи и двамата казаха - действайте по темите, по които сме разговаряли“, подчерта министър-председателят.

 

“Трябва да си свършим домашната работа, да се приемат законите за КПКОНПИ, трябва да започне работата по конституционните промени, защото Нидерландия най-вече се интересува от борбата с корупцията. В същото време трябва да подсилим работата по границите като поканим експерти и от двете страни, за да видят какво става на място”, допълни Денков.

f Сподели t Tweet
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 4| 3833 |29.02.2024 Денков и Тагарев пред депутатите: Опозицията се опитва да взриви общественото мнение. Няма да изпращаме войски . 1| 3504 |26.02.2024 Денков към Зеленски: Вече е ясно, че целите на Путин се разпростират извън украинската държава /ВИДЕО/ . 2| 3053 |24.02.2024 Акад. Денков: Русия воюва срещу правото на пълноценен живот на всеки гражданин на Европа . 6| 3619 |17.02.2024 Премиерът Денков: България получава пълна подкрепа за сухопътния Шенген, продължаваме преговорите с Австрия

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads