Реклама / Ads
3| 4740 |06.11.2023 НОВИНИ

Денков и Мария Габриел пристигнаха в Израел, срещат се с Нетаняху и роднини на отвлечени от Хамас

.
Премиерът Николай Денков пристигна в Израел. Той се приземи на летище “Бен Гурион” в Тел Авив с военен самолет на българските военновъздушни сили.  
 

В Йеусалим министър-председателят ни ще проведе среща с израелския си колега Бенямин Нетаняху. 

 

Във водената от акад. Денков делегация участва и вицепремиерът и министър на външните работи Мария Габриел. На снимките от летището присъства и българската посланичка в Израел Славена Гергова, както и Йоси Леви Сфари - посланик на Израел у нас.

 

Българският премиер ще се срещне още с президента на Израел Исак Херцог, с министъра на външните работи на Израел, Ели Коен, както с роднините на хора, които са били отвлечени в Газа. 

 

На летището в Тел Авив Николай Денков беше посрещнат от Еял Ноар - директор на департамента за Южна Европа в израелското МВнР, и Гил Хаскел - директор на държавния протокол.

 

Посещението на Денков е на фона на ескалиращото напрежение между Израел и Хамас след жестоките нападения на терористичната групировка над евреите на 7 октомври.

Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 7| 2360 |14.12.2025 Учен от НАСА разкри мистерията на „Витлеемската звезда“ . 1| 2300 |14.12.2025 Кои метали преобръщат световната икономика през 2026 г. . 5| 2482 |14.12.2025 Какво ядат монасите от Света гора по време на Коледните пости . 0| 2409 |14.12.2025 Сняг за Нова година

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads