Реклама / Ads
2| 4652 |17.11.2017 НОВИНИ

Депутатите гласуват оставката на председателя на парламента

.
Димитър Главчев Източник: БГНЕС
Депутатите ще обсъждат и гласуват днес оставката на председателя на Народното събрание Димитър Главчев. БСП и ДПС внесоха вчера подписи с искане за сваляне на парламентарния шеф.
 
Скандалът избухна, след като преди два дни Главчев изгони лидера на БСП Корнелия Нинова от заседание. Социалистите се зарекоха вчера, че няма да влизат в пленарната зала освен в три конкретни хипотези – гласуване на оставката на Главчев, на вота на недоверие към кабинета и на Бюджет 2018.
Бойко Борисов: Въпреки провокациите, Димитър Главчев не трябваше да си изпуска нервитеСпоред Борисов целта на последните скандали с БСП е да няма силно европредседателство

ГЕРБ пък застават твърдо зад шефа на парламента. Това е второ искане за оставката му, предишният път Димитър Главчев оцеля на поста си само с четири гласа в повече.
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 1| 3334 |11.12.2024 Депутатите изслушват премиера и министри . 20| 3836 |30.11.2024 Нещо се мъти?! ДСБ предлага ген. Атанасов за шеф на Народното събрание . 13| 5315 |17.11.2017 Председателят на парламента Димитър Главчев хвърли оставка . 3| 4659 |16.11.2017 БСП не влезе в пленарна зала, заседава в стаята си в НС

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads