Реклама / Ads
Frognews НОВИНИ И АНАЛИЗИ
1| 6077 | НОВИНИ

Депутатите отново ще гласуват промени в Закона за концесиите

Депутатите отново ще гласуват промени в Закона за концесиите
Източник: БГНЕС
Депутатите отново ще обсъждат и гласуват промени в Закона за концесиите. Проектозаконът беше приет в предишния мандат на Народното събрание, но президентът Румен Радев му наложи вето.
 
Президентът наложи вето върху Закона за концесиите. Той беше приет в последните дни на 43-тото Народно събрание

Тогава аргументите на държавния глава бяха, че законът поставя под въпрос принципите на правовата държава. Управляващите обаче отново прокарват законопроекта, като обясняват, че в противен случай ще ни бъдат наложени парични санкции за неспазване на европейските правила.

Депутатите ще разгледат и проектозакон на БСП, според който жестомимичният език трябва да стане официален наравно с българския. Това би осигурило превод в училищата на децата, които имат увреден слух.
f Сподели t Tweet Последвайте ни в Google News
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
Вижте речите на Станишев, Борисов и Йотова на форума „Европа отново на път” 0| 6365 | Вижте речите на Станишев, Борисов и Йотова на форума „Европа отново на път” Втори опит: Прокурорите гласуват за нов ВСС 1| 4533 | Втори опит: Прокурорите гласуват за нов ВСС Депутатите ще гласуват оставката на Димитър Главчев 4| 4928 | Депутатите ще гласуват оставката на Димитър Главчев Николина Ангелкова: 80% от туристите ни се връщат отново 4| 6072 | Николина Ангелкова: 80% от туристите ни се връщат отново
Реклама / Ads