Реклама / Ads
Frognews НОВИНИ И АНАЛИЗИ
0| 3541 | НОВИНИ

От днес до 7 май ЦИК приема документи за регистрация на кандидатски листи за евродепутати

Избори
Избори
От днес, 25 април, Централната избирателна комисия (ЦИК) започва да приема документи за регистрация на кандидатски листи за членове на Европейския парламент (ЕП) от Република България, съобщиха от ЦИК. Крайният срок за приемане на документи е 7 май.
 

Документи за регистрация на инициативни комитети за издигане на независими кандидати за членове на ЕП от Република България ЦИК започва да приема също от днес. Крайният срок за приемане на документи е 29 април.

 

От днес ЦИК започва да приема и документи за регистрация на допускане или регистрация на партии и коалиции за участие в нови избори за кметове и общински съветници на 23 юни. Крайният срок за приемане на документи е 8 май.

 

Документите ще се приемат в сградата на Народното събрание, пл. „Княз Александър І“ № 1, във фоайето, вход „Ларго“, като с оглед предстоящите празнични и почивни дни ЦИК ще приема документи на 1, 2, 4 и 6 май 2024 г. от 9:30 ч. до 17:00 ч. На 3 и 5 май 2024 г. ЦИК няма да приема документи.

 

Крайният срок, в който партиите и коалициите подават в ЦИК заявление за регистрация за участие в изборите за членове на ЕП от Република България и/или за народни представители, беше до 17:00 ч. вчера.

f Сподели t Tweet Последвайте ни в Google News
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
Ще има ли червен картон за председателя на парламента Росен Желязков? /на живо/ 16| 4934 | Ще има ли червен картон за председателя на парламента Росен Желязков? /на живо/ Обачно, температури 12-13 градуса 1| 3564 | Обачно, температури 12-13 градуса BBC: Войната в Украйна: САЩ ще изпратят новата помощ веднага, казва Байдън 4| 4626 | BBC: Войната в Украйна: САЩ ще изпратят новата помощ веднага, казва Байдън Вече по-лесно ще се наказват шофьорите, нарушили правилата в чужбина 1| 10906 | Вече по-лесно ще се наказват шофьорите, нарушили правилата в чужбина

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads