Тя каза пред агенцията, че когато е получил достъп до жилището на Скрипал, ветеринарен лекар е открил двете му морски свинчета мъртви. Една котка е била намерена в тежко състояние и ветеринарен хирург е решил да я евтаназира, за да сложи край на мъките ѝ, цитира bTV.

Сергей Скрипал и дъщеря му Юлия бяха открити в критично състояние на пейка в търговски комплекс в Солсбъри преди повече от месец – на 4 март, а участта на животните му бе оповестена едва сега.

Британската полиция смята, че Скрипал е бил изложен на действието на химическото вещество в своя дом. Най-висока е концентрация от веществото беше открита на дръжката на входната му врата, припомня АФП.

 

Агенцията отбелязва, че в сряда Русия е повдигнала въпроса за съдбата на домашните любимци на Скрипал.

Британският таблоид „Сън“ писа, че труповете на двете морски свинчета и на котката са били изгорени.