Реклама / Ads
21| 6022 |24.11.2012 НОВИНИ

Доматен протест ще се състои пред парламента

.
„Само една Томатина ще ги оправи” ще се състои от 17.00 часа пред сградата на Народното събрание.
 

Протестът се организира в социална мрежа от група, озаглавена „Доматена революция”, и е в подкрепа на Николай Колев – Босия. Босия беше арестуван на 20 ноември сутринта заради това, че е хвърлил домат по сградата на Народното събрание. Срещу Николай Колев - Босия има заведено прокурорско дело и може да бъде наказан с до 2 години затвор. На 14 ноември Босия публикува отворено писмо до шест институции - председателя на Народното събрание, президента, министър-председателя, ВСС и директорите на БНР и БНТ, в което се заканва да хвърли 6 домата срещу знакови сгради на институциите като политически протест срещу атмосферата на ”корупция, престъпност, беззаконие, деморализация, безотговорност, грабежи и липса на информация”.

В социалната мрежа протестиращите се заканват, че със или без разрешение, ще се съберат пред Народното събрание и ще го обстрелят с домати и всякакви други зеленчуци. „В знак на солидарност, вземайте торбата с доматите!", призовават недоволните.
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 1| 1835 |20.12.2025 Жена остави инвалидната си количка и пътува в Космоса . 0| 1802 |20.12.2025 Представители на САЩ, Египет, Катар и Турция се срещнаха, за да преразгледат плана за Газа . 0| 2124 |20.12.2025 Queens of the Stone Age пуснаха за свободно гледане концерта си от парижките катакомби . 2| 2147 |20.12.2025 Зеленски призова САЩ да окажат повече натиск върху Русия

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads