Реклама / Ads
Frognews

НОВИНИ И АНАЛИЗИ

11| 4990 |27.06.2020 НОВИНИ

ЕК и ЕИБ дават още 4,9 млрд. евро за борба с коронавируса

.
Урсула фон дер Лайен Източник: БГНЕС
Председателят на Европейската комисия Урсула фон дер Лайен съобщи, че Комисията и Европейската инвестиционна банка са поели ангажимент за допълнителни 4,9 милиарда евро за подпомагане на страните членки в борбата им срещу коронавируса. Средствата са предназначени за проучвания за ваксина, тестове и лечение.
 

"Аз твърдо вярвам в това, че ваксината трябва да бъде многостранна. Да се мисли, че този вирус може да бъде победен, като ваксинираш само собствения си народ и пренебрегваш останалите, означава да действаш погрешно. Живеем в изключително свързан свят. Нито една страна няма да може да се завърне към нормалния начин на живот, ако останалите все още се борят с вируса".

 

Фон дер Лайен каза това при откриването на световна среща на върха за поемане на ангажименти в борбата срещу Covid-19.

 

Срещата на върха ще включва изказвания на световни лидери, а също и на международни застъпници, хора на изкуството и активисти. Освен това в дискусионни групи и интервюта ще участват: Николай Костер-Валдау, Майли Сайръс, Анжелик Киджо, Кен Джонг, както и експерти и авторитетни лидери, сред които Мелинда Гейтс, д-р Вин Гупта, председателят на Националната асоциация за развитие на цветнокожите (NAACP) Дерик Джонсън, Еди Ндопу, д-р Нгози Оконджо-Ивеала, Кейт Ъптън и Джъстин Верландер.

f Сподели t Tweet
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 21| 3241 |15.09.2021 Шефката на ЕК се тревожи за разликите в темпа на ваксинация в страните-членки . 7| 4189 |29.10.2020 Евролидерите обсъждат противоепидемичните мерки . 5| 5297 |04.05.2020 България дарява 100 000 евро за борбата срещу коронавируса . 17| 6534 |02.05.2020 Меркел: Липсват осем милиарда евро за разработването на ваксина

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads