Реклама / Ads
Frognews НОВИНИ И АНАЛИЗИ
2| 5083 | НОВИНИ

Експерт: Новият шеф на МВР е подведен с неосъществими идеи за пътната безопасност

Експерт: Новият шеф на МВР е подведен с неосъществими идеи за пътната безопасност
Новият министър е подведен с неосъществими идеи. Много бързо ще мине в графата проба-грешка. Не знам колко хора са убити при паркиране. Правил съм експеримент и съм обучавал курсист на полигон и на улицата, където ще паркира утре. На вътрешният изпит успява този на улицата. Полигонът е едно старо минало. Къде ще се направят полигони? На тях вече изникнаха сгради, паркинги. Пешеходните пътеки на Ботевградско са много по-скъпи от една пасарелка.
 

Това каза председателят на Асоциацията за квалификация на автомобилистите у нас Красимир Георгиев по НТВ.  „Шефът на вътрешното ведомство е  подведен, защото някой  е побързал да му даде идея, която е неприложима.  Някой има интерес да няма автоматизирана система“, допълни той.  

 

Владимир Тодоров добави: Водещото за пътната безопасност има пътната инфраструктура. Над 50 на сто по изследване на ЕК,  сочи, че причините за катастрофите са пътната инфраструктура. Нещо, които ще облекчи трафика е да се премахнат  неефективните и остарели знаци в цяла България. Трябва да се провери знаковото стопанство и да се махнат ненужните знаци. Това ще отпуши трафика.  Към представител на унгарската полиция беше зададен въпроса какво се случва с нарушителите, които не си плащат глобите. Тя каза, че пътна полиция ги дава на ЧСИ-та, които имат икономически стимул да гонят  длъжниците до дупка, за да вземат  парите.

f Сподели t Tweet Последвайте ни в Google News
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
Експерт: МВР обявява по-малко жертви на пътя 2| 4487 | Експерт: МВР обявява по-малко жертви на пътя Експерт: Нито един от моделите на здравния министър не е панацея 2| 4367 | Експерт: Нито един от моделите на здравния министър не е панацея Новият световен рекордьор в акробатичния парапланеризъм е българин 0| 4757 | Новият световен рекордьор в акробатичния парапланеризъм е българин НПО: Новият шеф на МВР излъга Борисов, действа с мускули, а не с акъл 5| 7586 | НПО: Новият шеф на МВР излъга Борисов, действа с мускули, а не с акъл

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads