Реклама / Ads
Frognews НОВИНИ И АНАЛИЗИ
24| 4351 | НОВИНИ

Експерти коментират: Трябва ли държавните служители, военни и полицаи да заплащат осигуровките си сами?

Експерти
Експерти
Трябва ли държавните служители да заплащат осигуровките си сами, коментираха председателят на Синдиката на административните служители в КТ „Подкрепа” Кремена Атанасова, зам.-председателят на СФСМВР Симона Попова и изпълнителният директор на АИКБ Добрин Иванов по NOVA NEWS.
 

Осигуровките трябва да се заплащат от държавните служители тогава, когато заплатите им бъдат увеличени с процента на осигуровките, който в момента се покрива от държавата, смята Атанасова.

 

„Всяка промяна, която не е предхождана от консултации със синдикалните и браншови организации в МВР, е неприемлива. Опитите за реформи на парче през годините са катастрофирали ужасно”, посочи Попова.


„Вече 24 години държавните служители не заплащат за своя сметка осигурителни вноски. Получава се дискриминация спрямо частния сектор, тъй като в него осигурителните се заплащат от служителя и работодателя”, каза Иванов.

f Сподели t Tweet Последвайте ни в Google News
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
Спряха строителството на ул. „Опълченска“ в София след проверка на ДНСК и МРРБ 7| 3232 | Спряха строителството на ул. „Опълченска“ в София след проверка на ДНСК и МРРБ НСИ: Спад на промишленото производство и строителството в края на 2024 г. 1| 3390 | НСИ: Спад на промишленото производство и строителството в края на 2024 г. Закопчаха психично болен, заплашвал хора със самурайски мечове в Пазарджишко 0| 3173 | Закопчаха психично болен, заплашвал хора със самурайски мечове в Пазарджишко Два нови труса разлюляха гръцките острови Санторини и Аморгос 0| 3450 | Два нови труса разлюляха гръцките острови Санторини и Аморгос

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads