Реклама / Ads
0| 3189 |16.12.2024 НОВИНИ

Електрохолд оборудва учебен кабинет по електротехника в Професионална гимназия по механоелектротехника – Плевен

.
След откриването
С подкрепата си за професионалното образование в България компанията се надява да привлече повече млади хора в енергийния сектор
 

Електрохолд откри учебен кабинет по електротехника в Професионалната гимназия по механоелектротехника - Плевен. Модерното оборудване ще позволи на учениците да се запознаят с практическите аспекти на управлението и поддържането на електроразпределителната мрежа, като трупат ценни знания и умения в областта. На откриването присъстваха Валентин Христов, кмет на Плевен, Виктор Станчев, главен оперативен директор на ЕРМ Запад, част от групата Електрохолд, Цветелина Стойкова, директор на гимназията, ученици и преподаватели.

 

„Енергетиката е динамично развиващ се сектор, който търси млади и мотивирани специалисти. Надяваме се, че чрез партньорството с гимназията ще вдъхновим повече ученици от Плевен и региона да изберат електротехниката за своя професия. Всички те са добре дошли при нас, за да градим заедно енергетиката на бъдещето“, заяви Виктор Станчев.

 

„Плевен се развива икономически, целта ни е да привличаме все повече компании инвеститори. Очакваме да нараства нуждата от подобен тип специалисти – електротехници и електроинженери. Важно е, че бизнесът вече е в училищата и в професионалните гимназии. Това е една наистина добра инициатива и се надявам да продължи да се развива и по-нататък“, каза кметът Валентин Христов.
Инициативата на Електрохолд за оборудване на учебни кабинети по електротехника стартира през 2021 г. Освен в Плевен, компанията до момента е оборудвала класни стаи и в училища в Перник, Дупница и Видин.

 

Електрохолд развива дългосрочна стратегия за подкрепа и популяризиране на професионалното образование и изграждането на квалифицирани кадри за българската електроенергетика. Вече десет години компанията предоставя стипендии в конкурса „Енергия за бъдещето“. Компанията е една от първите, които се включиха в дуалното обучение по електротехника в България.

 

Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 2| 3003 |13.11.2024 Electrocharge с обещание за най-голяма мрежа от зарядни станции на атрактивни цени . 0| 3287 |09.10.2024 Електрохолд ще участва в „Общинско ЕКСПО 2024“ с новите си продукти . 1| 2563 |19.09.2024 Електрохолд представя нови продукти и услуги на Международния технически панаир в Пловдив . 0| 3279 |03.04.2023 Електрохолд даде стипендии на ученици в конкурса „Енергия за бъдещето“

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads