Реклама / Ads
4| 7156 |01.10.2021 НОВИНИ

Елена Йончева: Ако ЕК не си свърши работата за върховенството на закона, ще я съдим

.
Елена Йончева
Иван Гешев каза, че ще изпрати допълнителна информация за разследването за кюлчетата и за Барселонагейт. Той каза, че има наблюдаващи прокурори, които се занимават с делата. Това каза пред Телевизия Евроком евродепутатът Елена Йончева.
 

Повод за коментара и е преминалото посещение на мониторинговата група от комисията ЛИБЕ в Европейския парламент.


Появи се платена информация, че разследването в Испания е прекратено. Веднага се свързах с главния прокурор на Испания, който веднага ми отговори, че разследването не е прекратено, а прехвърлено към българската прокуратура, допълни Йончева.


Имаме българска прокуратура и специалисти, които могат да направят това разследване, категорична бе тя.


„На срещата с Емил Кошлуков затвърдиха мнението си, че България е извън всякаква класация за свобода на медиите. Кошлуков изрази съмнение в точността на индекса за свобода на медиите на „Репортери без граници“ за България. Аз напомних, че има доклад на Съвета на Европа, годишния доклад на Европейската комисия, който казва, че в България състоянието е катастрофално с медиите“, обяви Йончева.


„В началото на тази година докладите на ЕК за върховенството на закона ще бъдат свързани с европейските средства за дадена държава. Това ще бъде аларма за вземане на мерки, за да не се спира финансирането. В момента обсъждаме, ако Комисията не започне да си върши работата, ще започнем съдебна процедура“, категорична бе тя.

 

f Сподели t Tweet
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 1| 4526 |06.10.2023 Елена Йончева: Фейсбук, Екс (Туитър) и Тик Ток няма да могат да свалят медийно съдържание . 8| 5874 |16.09.2020 Елена Йончева: Правителство да отговори не само на Европейския парламент, но и на българските граждани . 8| 5136 |17.07.2020 Елена Йончева предизвика дискусия в Европейския парламент по темата за върховенството на закона в България . 8| 5948 |16.07.2020 Елена Йончева: Крахът на върховенството на закона в България ще бъде обсъден в ЕП

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads