На магистралата край Стара Загора, обаче, останаха няколко палатки, заради което движението все още е затруднено.

След като и те бъдат прибрани, полицията ще направи проверка на трасето и движението ще бъде възстановено около обяд в петък.

Недоволните енергетици заявиха, че не са успели да постигнат изтегляне на плановете за справедлив преход от Брюксел, но протестът е дал гласност за проблемите в сектора.