Реклама / Ads
18| 4652 |19.03.2021 НОВИНИ

Фандъкова се оправдава защо за 2 дни е сменила позицията си за локдаун

.
Йорданка Фандъкова
Кметът на София Йорданка Фандъкова се оправда как за два дни смени мнението на 180 градуса позицията си нуждата от локдаун. Според нея причина за това бил пик на заразените и хоспитализираните за 72 часа.
 

Припомняме ви, че на 16 март Фандъкова заяви, не няма нужда от затваряне. На 18 март, обаче беше на противоположна позиция.

 

„От 16-ти март се увеличава пика само за няколко дни. От вчера имаме увеличение на хоспитализираните и хората, които трябва да се интубират. При разговори със засегнати от мерките, става ясно ,че не трябва да се реагира рано, превантивно. Всички са категорични, че децата заразяват. В болниците все още има свободни легла. Днес 80 процента от леглата са заети. Повечето хора за радост излизат излекувани от болниците.  Разговаряхме с бизнеса за постепенно и поетапно отваряне.

 

Има рязко покачване на броя на заразените и нуждаещите се от лечение. Още от понеделник правихме срещи при здравния министър, следяхме ситуацията и ни даваха съвети какво да се прави.

 

Решението за по-строги мерки не бе лесно. В София бяхме готови, реагираме бързо, когато има покачване. Всички бяхме за по-строги мерки. Давам си сметка как тези мерки влияят на хората. С разговори се търсят най-разумните от тях“.

f Сподели t Tweet
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 10| 3733 |02.11.2021 Фандъкова се оплаква от „лоша комуникация“ с Кацаров . 4| 5125 |12.12.2020 Борисов: Мерките ще продължат и тази седмица. Здравният министър: Не препоръчваме разхлабване . 15| 6687 |24.10.2020 Окончателно! Затварят всички барове в София. Шумен последва столицата . 13| 4828 |22.06.2020 Фандъкова нареди: 1.5 м дистанция по улиците и в парковете

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads