1| 2902 |25.11.2022 НОВИНИ

Феноменалните ”перси” съсякоха Уелс в края

.
Иран изигра страхотен двубой и напълно заслужено победи с резултат 2:0 Уелс във втория си двубой от група „B“ на Световното първенство в Катар. Рузбех Чешми откри в 99-ата, а в 101-ата минута Рамин Резаеян отбеляза второ попадение. Четири минутипреди края на редовното време обаче вратарят на ”драконите” Уейн Хенеси беше изгонен с червен картон и остави своя тим с човек по-малко, което в крайна сметка се оказа и една от причините за поржението на европейския отбор.

Уелс имаше страхотен шанс да открие резултата в 12-ата минута. Конър Робъртс центрира отдясно в паналтерията, където в на границата на малкото наказателно поле бе изпуснат Кийфър Муур, който засече топката, но вратаря Хосеин Хосеини спаси, пише още Gong.bg.

В 16-ата минута "персите" отбелязаха попадение във вратата на Хенеси, което обачше не беше зачетено. Робъртс сбърка с подаването си в своята половина, което позволи на Али Голизадех да отнеме, а след това разигра отлично със Сердар Азмун, с когото направиха двойно. Нападателят на Байер Леверкузен влезе отдясно в наказателното поле и пусна пас обратно за Голизадех, който вкара топката във вратата, но попадението беше отменено след проверка заради засада.

Персийците имаха нова отлична възможност в 23-ата минута, когато Рамин Резаеян центрира от свободен удар в наказателното поле, където Азмун беше изпуснат от Джо Родън и стреля с глава, но покрай дясната греда на Хенеси.

Иран беше изключително близо до откриващо попадение в началото на втората част, когато просто нямаха късмет. В 51-ата минута Аарън Рамзи загуби в средата на терена, топката бе пратена в предни позиции към Сердар Азмун, който напредна отлично, след което обаче стреля в лявата греда на Хенеси. Секунди след това, в началото на 52-ата минута, Али Голизадех стреля технично пред наказателното поле, но този път топката срещна дясната греда, а при добавката Азмун стреля с глава, но в обятията на Хенеси.

През второто полувреме "персите" напълно контролираха събитията на терена и бяха притиснали "драконите" в тяхната половина.

Азиатците бяха близо до гол в 73-ата минута. Тогава Саид Езатолахи шутира ниско и качествено пред наказателното поле, но Хенеси се отличи с прекрасна намеса и изби в ъглов удар.

Десет минути по-късно най-сетне играчите на Уелс имаха добра възможност за попадение, когато Бен Дейвис шутира силно и опасно точно пред наказателното поле, но топката профуча над напречната греда.

В ответната атака Мехид Тереми бе изведен зад защитата на Уелс по отличен начин, но вратарят Уейн Хенеси излезе напред и го фаулира много грубо. Първоначално съдията Марио Ескобар му показа жълт картон, но след проверка със системата ВАР промени решението и го изгони с директен червен картон. Веднага след това на терена се появи резервният страж Дани Уорд, който замени Аарън Рамзи.

Две минути преди края на редовното време иранците имаха нов страхотен шанс. Появилият се като резерва Мехди Тораби шутира много силно от дъгата пред наказателното поле, но топката премина на сантиметри от лявата греда на Уорд.

Головете вкараха Рузбех Чешми в 90+9' и Рамин Резаеян в 90+11'.