Реклама / Ads
Frognews НОВИНИ И АНАЛИЗИ
2| 10804 | НОВИНИ

Фон дер Лайен зове за нови източници на приходи за бюджета на ЕС

Председателят на ЕК Урсула фон дер Лайен
Председателят на ЕК Урсула фон дер Лайен Източник: БГНЕС
Председателят на Европейската комисия Урсула фон дер Лайен призова днес за постигане на решение за обособяване на нови източници на приходи за бюджета на Европейския съюз.
 

ЕК представи законопроект и работи по допълнителни предложения, отбеляза тя на събитие в Брюксел, посветено на европейския бюджет за 2028-2034 година.

 

"Крайно време е да постигнем решение, трябва да започнем изплащането на изтеглените заеми. Знам, че преговорите ще бъдат трудни", уточни Фон дер Лайен. Според нея в следващия многогодишен бюджет централно място ще имат икономическото сближаване и земеделието.

 

"Сегашният бюджет бе направен за свят, който вече не съществува, в последните пет години постоянно изпробваме какво може да се постигне с него. Днес 90 на сто от разходите са предварително разпределени, предвидената гъвкавост е под 4 на сто. Това е твърде малко, защото не знаем какво ще се случи утре", поясни председателят на ЕК.





Бъдещият бюджет трябва да дава възможност за бързи отговори, регионалните власти трябва да участват в изготвянето на проекта, защото нуждите по места са различни, каза още Фон дер Лайен. Тя бе категорична, че спазването на върховенството на закона не подлежи на преговори и ще остане условие за осигуряване на европейски средства.

f Сподели t Tweet Последвайте ни в Google News
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
Борисов, ще си оперираш сам менискуса! Цигулари и медици стават ватмани; мафия ли е транспорта? 17| 11726 | Борисов, ще си оперираш сам менискуса! Цигулари и медици стават ватмани; мафия ли е транспорта? Борис Писториус: Путин не се интересува от мир в Украйна и само печели време в преговорите със САЩ 6| 4138 | Борис Писториус: Путин не се интересува от мир в Украйна и само печели време в преговорите със САЩ Каква оценка заслужава държавата, когато става дума за децата ни? 0| 3314 | Каква оценка заслужава държавата, когато става дума за децата ни? Велизар Шаламанов: България трябва да инвестира в борбата срещу информационната война на Русия 3| 3503 | Велизар Шаламанов: България трябва да инвестира в борбата срещу информационната война на Русия

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads