В официалното съобщение на "Газотранспортната система на Украйна" се казва, че работата на комперсонта станция край Новопсков е нарушена заради "намесата на окупационните сили в техническите процеси".
Руската "Газпром" заяви пред Ройтерс, че пренасочването на количествата през друг транзитен пункт е технически невъзможно. Според компанията няма промяна върху контрола на компресорната станция и обявяването на форсмажорни обстоятелства не е необходимо.