Фрог научи: Три опорни точки спуснали на гербаджиите във връзка с оставките
Три опорни точки са спуснати светкавично на гербаджиите заради скандала с оставките в службите за сигурност. Това разкриха пред Фрог нюз депутати от управляващата коалиция.
Втората опорна точка била упорито да ни се набива в главите, че Бойко Борисов искал да смени главния секретар на МВР Светлозар Лазаров и шефа на ДАНС Владимир Писанчев. Това послание, изречено от устата на редица политици в края на миналата седмица, накара простосмъртните хора да се чудят дали не са станали шизофреници. Само няколко дни по-рано, пък и преди това, Борисов не криеше искрените си симпатии към Лазаров и Писанчев и дори започна да ги хвали наред за свършеното. Година преди това пък ги наричаше олигофрени, недоразумения и за по-сигурно, ги пращаше да лежат в затвора. В клуба на симпатизантите им, изненадващо се озова и икономическият министър Божидар Лукарски, който след кратък разговор с Писанчев, взе че го залюби. „Според мен Владимир Писанчев си върши добре работата. Ние разговаряме често и съм на мнение, че той е професионалист”, рече той в едно телевизионно студио.
Третото послание, но не по-маловажно, било да се твърди, че видите ли, шефът на МВР Веселин Вучков, в най-неподходящият момент за България, забил нож в гърдите на премиера. И че това било равносилно на предателство. За щастие, в характерният си интелигентен стил, Вучков обори набързо спуснатите опорни точки една по една. Направо ги направи на пух и прах. Разбра се, че Борисов се е скатавал от вътрешния министър заради решаването на един от най-злободневните проблеми за страната ни, а именно демонтирането на модела „КОЙ”. Самите гербаджии го докараха до там, че да говорят не това, което мислят. Признават го в неофициален разговор. На всички отдавна е ясно, че Борисов не обича герои, освен ако това не е самият той. И че министерството, което е призвано да руши дебели стени в лицето на корупцията и организираната престъпност, сега просто ще си живее в мир и любов. А през това време някой по метода на Кашпировски тихо ще ни шепти: Спокойствиееее, спокойствиееее.....