Реклама / Ads
1| 1205 |20.11.2025 НОВИНИ

Гърция пак под вода, проливни дъждове наводниха пътища

.
Гърция
Силни дъждове в Гърция наводниха пътища и магазини. Полицията приканва за внимателно шофиране.
 

Засегната е предимно южната част на страната, най-вече планинските райони Загори и Джумерка, където пътищата са непроходими. Наложи се пожарникари да спасяват пътници от наводнени автомобили. Спасителна операция се проведе за спасяване на двама фермери и стадата им.


Полицията затвори един от пътищата към пристанище Игуменица. Всичко е във вода, казаха служителите на порта, предаде БНР.


Остров Корфу е силно засегнат от проливните дъждове. Пътищата са като реки, не е възможно придвижване, оплакват се жителите на острова.


Много жилища на приземни етажи, заведения и магазини са наводнени.


За днес прогнозите са, че лошото време продължава, като обхваща по-голяма част от страната и егейските острови.


Властите отправиха предупреждение да се внимава при шофиране в районите Солун, Патра и Крит.

 

Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 0| 2968 |20.11.2025 С имотите в България ще се повтори това, което стана в Хърватия . 0| 1224 |20.11.2025 Франция с нов данък върху пратки, идващи извън ЕС . 2| 2142 |20.11.2025 Словакия, Полша, сега Чехия: Нов жп инцидент, този път с тежко ранени . 1| 1453 |20.11.2025 От днес: Зелена зона във Варна

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads