Реклама / Ads
2| 5644 |30.08.2016 НОВИНИ

Ген. Радев е за ясен диалог с Турция за бежанците

.
”С Турция наистина трябва да се води диалог, ако някой си въобразява, че ще реши проблема с бежанците, ако не се води диалог, той е далече от истината”, коментира кандидатът за президент на пресконференция.
 

Въпросът обаче е под каква форма се води този диалог, с какви оторизации, добави Радев. Лично за него оставал неясен въпросът какви договорки са постигнати с Турция. По думите му не е ясно какво означават думите на турския министър-председател, че ще паднат някои товари от гърба на България.

"Трябва да имаме ясен отговор на тези въпроси и трябва да е ясно, когато взимаме отношение по визовия въпрос, каква е политиката на Европа и най-вече какво ще причини това безвизово пътуване на България", смята ген. Радев.

Той коментира и обяваването на кандидата за президент на ГЕРБ, катохсе пошегува, че това може да стане и след изборите.
f Сподели t Tweet
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 0| 3410 |11.03.2022 Президентът: Държавата да е по-ангажирана с бежанците. Мир не се печели с агресия . 4| 4084 |25.04.2017 Президентът отговори на Гьокче: Добросъседството се базира на равнопоставеност . 2| 6580 |20.10.2016 Сблъсъкът Цачева-Радев - искри за националната сигурност . 1| 4313 |23.08.2016 Кандидатурата на ген. Радев не била „спусната от Москва“

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads