Според дългогодишният деятел на БСП Столетницата на Нинова не е трябвало да влиза в правителството на "Продължаваме промяната" и да не участва в коалицията.


Той коментира и нотата на Митрофанова и МВнР: Всяка страна и ние също имаме право да поставяме въпроси за шипионаж свързани с прекомерно раздут състав. Но това, което беше направено, изгонването на 70 души е, според мен, непремерен акт. Това е провокативно отношение към Русия, каквото и да прави тя в момента. Убеден съм, че България трябва да има градивни отношения с руската държава, смята той.