Реклама / Ads
Frognews

НОВИНИ И АНАЛИЗИ

22| 4884 |17.03.2016 НОВИНИ

ГЕРБ гони ДСБ от властта

.
Цвета Караянчева
ГЕРБ гони ДСБ от властта. Депутатите от мнозинството настояха премиерът Бойко Борисов да се яви в парламента веднага след завръщането си от Брюксел, за да обсъдят оставането на партията в управлението.
 

Атаката включва и министрите Петър Москов и Николай Ненчев. Според групата на ГЕРБ не може да продължава "шизофренията", при която ДСБ хем има участие в управлението като част от Реформаторския блок, хем се заявява като опозиция.

 

„Парламентарната група на ГЕРБ ще иска от Борисов да обясни докога „опозиционерите” на Радан Кънев и ДСБ ще участват във властта. Ще питаме премиера докога ще търпи тези хора и лъжите им, че са в опозиция, а всъщност са в управлението на държавата”, каза Караянчева, цитирана от БГНЕС.


„Настояваме прокуратурата да се самосезира и да провери дейността на няколко скандални назначения от квотата на ДСБ в държавното управление”, посочи още тя. 

 

Преди дни Националното събрание на ДСБ взе решение да не излиза от Реформаторския блок, който е част от управляващата коалиция. В хода на дискусията се чуха мнения, че Реформаторският блок е изчерпан проект и трябва да се създаде нов.
f Сподели t Tweet
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 4| 6450 |14.10.2016 ДСБ призова министрите реформатори да зарежат Борисов и да работят за Трайчо . 13| 5678 |14.01.2016 ДСБ напуска Реформаторския блок . 18| 5512 |15.12.2015 Кънев: През лятото всички ще бъдем в опозиция . 44| 5174 |08.10.2014 Кънев: Във всяка ПГ има опасност от разпад

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads