Реклама / Ads
19| 3617 |17.06.2024 НОВИНИ

ГЕРБ покани всички партии на разговор, срещите започват още днес

.
Бойко Борисов
ГЕРБ-СДС изпрати покани за срещи до партиите, които влизат в 50-ото Народно събрание. По време на разговорите ГЕРБ-СДС предлага да бъдат обсъдени "темите, засягащи дневния ред на обществото и възможността за подкрепа на правителство, което да сподели отговорността за управлението на България".
 

От страна на ГЕРБ-СДС преговите ще водят народните представители Деница Сачева, Рая Назарян и Теменужка Петкова, посочват от пресцентъра на партията.





Изпратените покани предлагат срещите да бъдат проведени в поредност според електоралната тежест на партиите на последните избори: 
 

17 юни 2024 г.:

 

13:00 часа – ДПС

15:00 часа – ПП – ДБ

17:00 часа – Възраждане

 
18 юни 2024 г.:

 

11:00 часа – БСП

13:00 часа – ИТН

15:00 часа – Величие

 

Срещите ще се провеждат в сградата на Народното събрание. След всяка среща преговорният екип на ГЕРБ-СДС ще прави кратки изявления.





По-рано днес стана ясно, че президентът Румен Радев ще свика Народното събрание на 19 юни. Първото тържествено заседание на 50-ия парламент ще бъде още тази седмица - в сряда.м Държавният глава е подписал указа за свикването му.

 

Официалната клетва на новите 240 народни представители ще започне в 9:00 часа и ще даде старт и на процедурата по консултации при президента.

Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 0| 2287 |16.12.2025 Политическият пъзел при Радев: Утре срещи с БСП и ИТН . 2| 3177 |13.01.2025 Очаква се президентът да обяви кога ще връчи първия мандат . 1| 3704 |10.12.2024 ГЕРБ-СДС на консултации при Радев: Разбраха се кога да бъде връчен първият мандат /видео/ . 0| 3363 |10.12.2024 Започват консултациите за правителство при държавния глава

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads