Германското правителство обяви днес, че е експулсирало 81 осъдени афганистанци, информира Франс прес.

"Полетът с експулсираните потегли към Афганистан", посочи германският министър на вътрешните работи Александер Добринт.

Експулсираните са "мъже афганистанци, по отношение на които е взето решение за експулсиране и които вече са били осъдени от наказателното правосъдие", се посочва в изявление на вътрешното министерство.

Германското ведомство уточни, че депортацията се извършва с помощта на Катар и че правителството планира да депортира още хора за Афганистан в бъдеще.


Преди повече от 10 месеца предишното правителство на Германия депортира афганистанци за първи път, откакто талибаните се върнаха на власт през 2021 г.

Сегашният федерален канцлер Фридрих Мерц превърна по-строгата миграционна политика във водеща тема на предизборната си кампания за парламентарните избори през февруари.