Реклама / Ads
0| 2441 |16.10.2025 НОВИНИ

Германия работи по екшън план срещу руските хибридни заплахи

.
Източник: БГНЕС
Фридрих Мерц обвинява Русия в саботаж, кибератаки и шпионаж. В страната е сформиран е Съвет за национална сигурност, който ще започне работа идните дни.
 

Германия ще разработи всеобхватен екшън план за противопоставяне на хибридната война на ниско ниво, започната от Русия, заяви днес канцлерът Фридрих Мерц, цитиран от АФП.

 

Новосформираният Съвет за национална сигурност идните дни ще проведе първата си среща за работа по плана, каза Мерц пред парламента.

 

По повод мистериозните полети на дронове, които всяха хаос на европейски летища, Мерц обвини руския президент Владимир Путин, че е подложил Европа на хибридни атаки. „Ще се защитим от тях сега и в бъдеще. За тази цел Съветът за национална сигурност, който наскоро създадохме, разработва всеобхватен екшън план за защита от хибридните заплахи.“

 

„Русия се опитва да ни дестабилизира в Германия и в Европа още по-безпощадно с хибридни методи на война. С насочена дезинформация, с шпионаж, включително от вашите редици“, обърна с той към депутатите от „Алтернатива за Германия“, които поддържат приятелски отношения с Москва.

 

Нито един политик от крайнодясната партия не е осъден за шпионаж за Русия, но някои са обвинени в неуместни връзки със страната. Миналата година прокуратурата в Дрезден започна разследване срещу депутата от партията Максимилиан Кра след информация, че е приемал пари от Русия и Китай по време на мандата си на евродепутат.

Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 0| 51 |11.12.2025 Кириакос Пиеракакис е новият председател на Еврогрупата . 0| 88 |11.12.2025 Ограниченията върху основните права и свободи в Турция са несъвместими с европейския стандарт . 0| 174 |11.12.2025 Британски войски са замесени в терористични актове в Украйна според Кремъл . 0| 297 |11.12.2025 Оставката на правителството през погледа на чуждите медии

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads