Реклама / Ads
Frognews НОВИНИ И АНАЛИЗИ
1| 3705 | НОВИНИ

Германските власти разследват Роджър Уотърс заради нацистка униформа на концерт

Германските власти разследват Роджър Уотърс заради нацистка униформа на концерт
Източник: Twitter
Германските власти разследват изпълнителя Роджър Уотърс заради нацистка униформа на концерт, съобщават световните информационни агенции.
 

По време на живите изпълнения в Берлин на 17 и 18 май Уотърс се е появил пред публиката с дрехи, наподобяващи униформата на нацистките офицери. Певецът е бил облечен с черен шлифер, а на ръката си има червена лента с два кръстосани чука.

 

Излагането на нацистка символика в Германия е строго забранено, като изключения се допускат само по артистични и образователни причини. Уотърс придоби широка популярност със своите антисемитски изказвания и немските органи на реда го заподозряха във възхваляване на нацистката реторика.

 

Говорителят на полицията в Берлин Мартин Халвег коментира, че разследват музиканта "по подозрение в подбуждане на обществена омраза".

 

Уотърс неведнъж е бил обвиняван в антисемитизъм и често прави паралели между съвременен Израел и нацистка Германия. Освен това музикантът предизвика остри реакции и заради позицията си за войната в Украйна. По негово мнение руският държавен глава Владимир Путин иска да използва войната за борба с фашизма в Украйна и че САЩ са водещият агресор.

f Сподели t Tweet Последвайте ни в Google News
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
Тихомир Стойчев: Правят се опити трите власти да станат заложници на партии 1| 3707 | Тихомир Стойчев: Правят се опити трите власти да станат заложници на партии Разследват принуда и заплаха към Радостин Василев 8| 3104 | Разследват принуда и заплаха към Радостин Василев Разследват пиян до козирката шофьор, карал над 20 километра в насрещното 0| 3186 | Разследват пиян до козирката шофьор, карал над 20 километра в насрещното Германските власти настояват Китай да окаже натиск върху Москва да изтегли войските си от Украйна 7| 3950 | Германските власти настояват Китай да окаже натиск върху Москва да изтегли войските си от Украйна

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads