Измененията предвиждат, когато се финансират обекти на територията на кметствата и възложител е кметът на общината, градоначалниците или оправомощени от тях лица да могат да участват в комисиите за въвеждане в експлоатация на строежите.
Ще имат същите права и при съставянето на актове и протоколи по време на строителството.