Реклама / Ads
6| 5421 |28.04.2019 НОВИНИ

Голямо българско хоро в Брюксел

.
Брюксел
Десетки се включиха в традиционното българско хоро на централния площад в Брюксел по случай Великденските празници. Голямото българско хоро се извива тук за седма поредна година.
 

То започна около 16 часа и продължава около час. Освен от България тук са наши сънародници от Белгия, Холандия, Люксембург и Германия.

 

Пред  БНР  Валерия Маринова, ръководител на танцовата група "Мераклийски аукцион", каза, че всяка година е на проявата, и че тук се чувства като у дома си. На събитието присъства и кметът на Брюксел и определено мога да кажа, че има интерес от чуждестранните туристи, които се намират в момента на Гранд плац.

 

Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 0| 44 |13.12.2025 Касите на БНБ работят извънредно заради стартовите пакети с евромонети . 0| 178 |13.12.2025 ЕС ще замрази безсрочно руски активи за 210 млрд. евро, България сред скептичните държави . 0| 451 |13.12.2025 Извънредно положение в щата Вашингтон заради наводнения, МВнР предупреждава българите . 3| 592 |13.12.2025 Тръмп, принц Андрю и Стив Банън се появяват в нови снимки от архива на Епстийн

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads