Реклама / Ads
2| 2986 |22.04.2025 НОВИНИ

Готови сме да седнем на масата за преговори след спиране на огъня, увери Зеленски

.
Украинският държавен глава Володимир Зеленски Източник: БГНЕС
"Украйна е готова за преки мирни преговори с Москва, след влизане в сила на примирие между двете страни."
 

В това увери днес украинският лидер Володимир Зеленски, цитиран от Франс прес, след като вчера руският държавен глава Владимир Путин каза същото.

 

"Ние сме готови да седнем (на масата за преговори) във всякакъв формат след спиране на огъня", подчерта Зеленски по време на пресконференция.

 

В момента САЩ водят отделни преговори с Киев и Москва за прекратяване на войната, уточнява АФП.





Междувременно Зеленски поясни, че иска да се срещне с американския президент Доналд Тръмп във Ватикана, където двамата държавни глави ще бъдат в събота за погребението на папа Франциск.

 

"Да, бих искал, готов съм. Винаги сме готови да се срещнем с американските си партньори", посочи украинският президент.

 

Отношенията на Киев с новата администрация в Белия дом са напрегнати, а последната му среща с Тръмп през февруари беше белязана от словесни нападки, припомни АФП.

f Сподели t Tweet
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 18| 4066 |16.08.2025 Зеленски и Тръмп ще се срещнат във Вашингтон в понеделник . 3| 6420 |25.06.2025 Срещата Тръмп–Зеленски оставя повече въпроси, отколкото отговори . 15| 3144 |12.03.2025 Зеленски: Украйна е готова за мир! Настъпи часът на истината . 6| 3449 |19.12.2024 Путин: Готов съм да се срещна с Тръмп по всяко време

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads