Реклама / Ads
1| 2544 |23.09.2025 НОВИНИ

Гръцката полиция влиза в ромските махали, за да бори престъпността

.
Разполагането, очаквано до няколко седмици, ще постави служителите под ръководството на еквивалента на ФБР в Гърция. Полицаите ще патрулират ежедневно в определени квартали.
 

Министърът на гражданската защита на Гърция Михалис Хрисохоидис обяви планове за разполагане на специално обучени полицейски служители в ромските селища в цялата страна, съобщава порталът ekathimerini.

 

„Следващата стъпка, която предприемаме, е да продължим с разполагането на униформени, специализирани полицейски служители в ромските лагери“, каза Хрисохоидис. „Те ще бъдат базирани там, ще патрулират там. Униформени, готови за бой. Всички трябва да разберат, че няма възможност да се избегне законът никъде.“

 

Подобен план, беше приложен миналия май в Западна Атика със специални охранители. Той обаче се провали поради неопитен персонал. Новата инициатива включва създаването на екип за бърза намеса от 50 души към Дирекцията за борба с организираната престъпност, който да патрулира районите, а служителите ще бъдат със специализирано оборудване.

f Сподели t Tweet
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 1| 2602 |01.10.2025 Засилени мерки в Париж заради протест утре . 1| 2670 |21.07.2025 Гърция се подготвя за екстремни жеги, живакът скача до 43 градуса на места . 4| 3275 |01.01.2025 Шефът на „Гранична полиция“: Изключително подготвени сме за работа в Шенген . 5| 3384 |11.12.2024 От 1 януари 2025 г. пада граничният контрол с Гърция

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads