Реклама / Ads
Frognews НОВИНИ И АНАЛИЗИ
7| 3066 | НОВИНИ

Гръцки кораб е ударен в Черно море до руския бряг

Пристанището на Новоросийск
Пристанището на Новоросийск
Кораб, плаващ под гръцки флаг, е бил ударен в Черно море, в района на руското пристанище Новоросийск. Това съобщи гръцкият министър на корабоплаването и островната политика Василис Кикилиас, предаде CNN Greece.
 

На борда на плавателния съд е имало 10 гръцки моряци, 13 филипинци и един румънец. Корабът се е намирал на 14 морски мили от Новоросийск.

 

Според информация в гръцките медии ударът е причинил материални щети на десния борд на кораба. 24-мата членове на екипажа са в безопасност. Районът на Новоросийск е обект на военни действия между Русия и Украйна. Не се уточнява какъв е източникът на атаката.

 

Това е втора атака срещу кораб под гръцки флаг, след нападениетно на търговски кораб в Ормузкия проток в четвъртък вечерта.

f Сподели t Tweet Последвайте ни в Google News
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
МВФ понижи прогнозата за икономическия растеж на България 0| 4 | МВФ понижи прогнозата за икономическия растеж на България Европа спешно подготвя резервен план, ако Тръмп изтегли САЩ от НАТО: WSJ го разкрива 0| 133 | Европа спешно подготвя резервен план, ако Тръмп изтегли САЩ от НАТО: WSJ го разкрива Помощ от космоса: Иран използва китайски сателит, за да удря американски бази 0| 320 | Помощ от космоса: Иран използва китайски сателит, за да удря американски бази

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads