Реклама / Ads
0| 4483 |30.01.2017 НОВИНИ

Гръцките фермери се приближиха до Македония

.
Протестиращите фермери и животновъди при пътната блокада в гръцката област Централна Македония стигнаха до граничен пункт на границата с Република Македония в понеделник привечер, след като пробиха полицейски кордон, препречващ пътя им, малко след 16:30 местно време.
 

 Един от недоволните фермери заяви, че той и останалите протестиращи се организират и ще решат какви да са по-нататъшните им ходове в рамките на час. По-рано имаше информация, че все повече фермери възобновяват пътните блокади, устроени на километър от село Сехово и на 1,5 км от гръцко-македонската граница. Нови недоволни се присъединяват от градовете Кукуш, Енидже Вардар, село Илиджиево и други части на Гърция. Кордонът на правоохранителните органи беше разположен на национална магистрала в участъка между гръцкото село Мачуково и град Солун, като целта на полицията беше да спре фермерите да стигнат до границата с Македония.

Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 0| 2330 |23.12.2025 Гръцките фермери вдигнаха блокадите . 0| 2325 |22.12.2025 Гръцките фермери спират товарния трафик на „Капитан Петко Войвода“ . 0| 2314 |10.12.2025 Протестите на гръцките фермери блокираха и границата ни с Турция . 0| 2310 |05.12.2025 Гръцките фермери продължават с протестите и блокадите

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads