0| 2741 |16.08.2022 НОВИНИ

Григор Димитров приключи със Синсинати

.
Григор Димитров Източник: БГНЕС
Григор Димитров приключи участието си на турнира от сериите Мастърс 1000 в Синсинати, САЩ. Шампионът от 2017 година загуби още в първия кръг от канадския левичар Денис Шаповалов след 6::(4), 3:6 за по-малко от час и половина игра.

В първата част Димитров имаше две възможности да пробие за 5:3, но не успя. В следващия гейм пък 31-годишният българин трябваше да отразява брейкбол, за да вземе подаването си. В тайбрека той поведе с 2:0 точки, но след това Шаповалов стигна до два сетбола при 6:4 и реализилра първия.

В следващата част канадецът проби за 4:2 и малко по-късно затвори мача при свой сервис с гейм на нула.

Григор вкара 57 процента първо подаване, а спечели 80 процента от точките при разиграването му. Той записа 2 аса и направи 2 двойни грешщи, докато съперникът му завърши с 10 директни точки от сервис при 4 двойни.

Така Шаповалов изравни на 2-2 победи баланска си срещу Димитров, а освен това сложи край на негативната серия от три поредни загуби и девет поражения в последните си десет срещи във всички турнири.