Реклама / Ads
10| 7944 |10.08.2021 НОВИНИ

Христо Иванов: Това е зрелищен разпад! Време e да кажем „Баста!“

.
Христо Иванов Източник: стопкадър, bTV
Не мога да ви кажа какво ще се случи утре в пленарна зала. Намираме се в едно поле, което Конституцията не е предвидила – политическа сила, явила се на избори, но няма капацитета да управлява. Не може да изобретиш парламентаризма по своя идея. Това е зрелищен разпад. Тези хора бъркат това, че са антисистемни с това, че са изобщо против институциите и нормалната политическа логика на парламентаризма. Време е да кажем „Баста!“.
 

Това каза в предаването „Лице в лице“ по bTV Христо Иванов от „Демократична България“.

 

„Чакам да видя каква гротеска са подготвили сценаристите утре. Не мога да се отърва от усещането, че планът беше друг – да докараме нещата до тези избори“, добави той.

 

Според него проектокабинетът на „Има такъв народ“ е рецепта за тежка корупция.

 

„Цялата история с дипломите, сертификатите и дипломатични кариери се разпадат“, коментира Иванов по повод образованието на част от кандидат-министрите на „Има такъв народ“.

 

„Аз на Слави Трифонов нищо никога не съм му дължал. Минах от „Кой си ти, бе?“ до „предател“. Гордея се с „Демократична България“, защото днес взехме едно решение много внимателно. Нито имаше реален диалог, нито се чуха нашите аргументи. За да няма плаващи мнозинства, предложихме споразумение“, каза още той.

 

„Не трябва да тропаш като тийнейджър, след като не е станал твоето. След като етър няма да е министър - чупя всичко. Време е за конституционална отговорност“, категоричен бе Христо Иванов.

Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 21| 4591 |27.03.2024 Христо Иванов вижда избори две в едно на 9 юни. Разбира дискомфорта на Радев, "Конституцията не е упътване за асансьор" . 37| 6351 |29.08.2021 Христо Иванов: На 7 август отидох при Трифонов, за да го призова да поправим грешките с третия мандат . 18| 4271 |17.08.2021 Христо Иванов: Време е да престанем с детинщините . 38| 5380 |17.07.2021 Христо Иванова: ДБ е готова за преговори с ИТН без искания за постове

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads