Реклама / Ads
0| 5130 |07.04.2016 НОВИНИ

ИДИЛ отвлече над 300 работници от циментова фабрика в Сирия

.
Повече от 300 служители на циментова фабрика източно от Дамаск са отвлечени от ИДИЛ, предаде БГНЕС. Според информацията, „служители и ръководители на циментовата фабрика „Ал Бадия”” са били отвлечени от джихадистите, като компанията е информирала министерството на индустрията, че няма връзка с изчезналите.
 

По-рано жители на град Дмеир и директорът на фабриката съобщиха, че около 250 служители на „Ал Бадия” са в неизвестност от понеделник, след атака на ИДИЛ.

 

През последните дни около града се водят ожесточени боеве, след като правителствените сили започнаха да обстрелват позиции на ислямистите в него.


Сирийският център на правата на човека съобщи, че до момента при битките в Дмеир са загинали 18 цивилни.

Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 4| 2173 |13.12.2025 След „Желязков“: Съдбата на бюджета и сянката на проект „Радев“ . 1| 2145 |13.12.2025 Двама американски войници и цивилен загинаха при атака на „Ислямска държава“ в Сирия . 6| 2150 |13.12.2025 След сделка със САЩ: Беларус освободи Колесникова, Беляцки и още 121 политически затворници . 1| 2171 |13.12.2025 Бернската конвенция няма да отваря отново делото срещу България за „Калиакра“

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads