Реклама / Ads
2| 4447 |04.08.2019 НОВИНИ

Инспектори от БАБХ ще проверяват дворовете в Пловдивско заради африканската чума

.
Източник: БГНЕС
От утре служителите на Агенцията по безопасност на храните в Пловдив започват проверки в личните стопанства на хората в областта. Целта е да се установи дали стопаните са умъртвили доброволно домашните си прасета. Срокът за това изтече в петък.
 

Първо ще се проверяват селата около Индустриалната зона на Раковски, Стряма и Белозем. Живите прасета ще бъдат маркирани с трайна маркировка и до 24 часа трябва да бъдат заклани.

 

Ако това не се случи в този срок, от агенцията ще пристъпят към принудително конфискуване и евтаназиране на животните.

Животновъди от района поискаха специална защита за заплодените вече свине майки и те да не бъдат принудително умъртвени.

f Сподели t Tweet
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 0| 4283 |16.08.2019 Първи случай на африканска чума по свинете в Пазарджишко . 2| 4719 |31.07.2019 Напрежение в пловдивско село заради чумата по свинете . 1| 4440 |10.07.2019 Започна умъртвяването на прасетата в новите огнища на африканска чума . 1| 3862 |19.02.2019 Обмислят се още мерки срещу африканската чума по свинете

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads