Реклама / Ads
Frognews НОВИНИ И АНАЛИЗИ
1| 5738 | НОВИНИ

Иванов против повече правомощия за Цацаров

Правосъдният министър Христо Иванов
Правосъдният министър Христо Иванов Източник: Булфото
Министърът на правосъдието Христо Иванов не одобрява повишаване на правомощията на прокуратурата - проектопромени в Наказателно-процесуалния кодекс и Гражданския процесуален кодекс, които бяха внесени в парламента.
 
Според миналите вчера на правна комисия промени, се връща правото на държавното обвинение да може да замразява за 48 часа сделки между частни лица, както и да атакува сделки по средата на висящи дела, които са в ущърб на държавата или на общините.

"Естествено, че не съм доволен", отговори Иванов на журналистически въпрос за концентрирането на още власт в ръцете на главния прокурор. Той каза, че е говорил с премиера по тези въпроси и призова депутатите да разяснят "какво очакваме да се случи с повече правомощия" за Цацаров.

"Мисля, че извънредно законодателство и придаване на още функции към прокуратурата изисква много сериозна обосновка. Аз не мога да отрека предварително наличието на такива обстоятелства. Но ми се иска предложителите в парламента да обяснят наистина как тези правомощия ще ни помогнат да се справим с казуса КТБ. Какви са конкретните очаквания? Повече мотиви! За да можем наистина да водим дебат", коментира Иванов.

Законопроекти, които дават повече правомощия на главния прокурор Сотир Цацаров, внесоха Цветан Цветанов, Валери Симеонов, Четин Казак и двама депутати от БДЦ (Стефан Кенов и Красимира Ковачка).

Правосъдният министър потвърди информацията за съкращаването на служители на Министерството на правосъдието.
f Сподели t Tweet Последвайте ни в Google News
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
Лукарски: Назначенията СВОЙ на БСП са повече от назначенията СВОЙ на РБ 5| 5580 | Лукарски: Назначенията СВОЙ на БСП са повече от назначенията СВОЙ на РБ Христо Иванов: Няма да закриваме Агенция по вписванията, ще я развиваме и надграждаме 2| 5099 | Христо Иванов: Няма да закриваме Агенция по вписванията, ще я развиваме и надграждаме Борисов вече е против екзотичното меню в правителствения самолет 8| 5615 | Борисов вече е против екзотичното меню в правителствения самолет Министър Иванов  с предложение за дисциплинарка срещу Петьо Еврото 7| 5449 | Министър Иванов с предложение за дисциплинарка срещу Петьо Еврото

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads