Причина за това стана снимка в профила на Антонов във „Фейсбук”, на която той позира пред германски танк „Майбах” с протегната за нацистки поздрав ръка.

В отворено писмо, написано от болничното легло във ВМА, където Антонов беше приет по спешност преди дни, той се извинява за постъпката си.

„Съзнавам, че с тази снимка съм накърнил чувствата на българските граждани, за което понесох съответните последствия преди три години, понасям ги и сега”, отбелязва Антонов.

„Дълбоко се прекланям пред светлата памет на жертвите на нацизма, както и пред героизма на загиналите български воини във войната срещу Хитлеристка Германия”, отбелязва още той.