Изплуваха телата на детето и мъжа, изчезнали край Слънчев бряг

В четвъртък вечер компания от град Септември пристигнала на почивка в Слънчев бряг. Въпреки че било вече късно и над морето се вдигали високи вълни, част от групата решила да влезе във водата. На плажа се веел червен флаг. Тийнейджърът и неговият 35-годишен роднина, който също бил влязъл да плува, били повлечени навътре от течението.
Компанията им потърсила помощ, след като младежът и роднината му не изплували. Въпреки червения флаг и предупрежденията на спасителите, групата влязла във водата. Четирима успели да се спасят. Двамата били повлечени от силното мъртво вълнение.
Шансове за оцеляване почти не е имало. Морето било твърде бурно и се очаквало телата да изплуват. В търсенето участваха дрон, катер, кораб на „Гранична полиция“ и екипи на Морския спасителен координационен център.
Тялото на младежа било открито първо, а малко след това и на роднината му. И двамата са от град Септември.
В момента на мястото се извършва оглед, телата ще бъдат транспортирани за аутопсия в „Съдебна медицина“ в Бургас. По случая е образувано досъдебно производство в РУ – Несебър.
Морето изглежда примамливо в жегата, но то е сила, която не бива да се подценява. Когато има червен флаг и вълните са високи, влизането във водата е изключително опасно. Подводните течения могат да завлекат и най-добрия плувец. Дори няколко метра навътре шансът за връщане е малък. Най-сигурното решение е да останем на брега и да изчакаме морето да се успокои. Животът е по-ценен от всяко къпане.
Моля, подкрепете ни.





