Реклама / Ads
2| 4442 |20.12.2016 НОВИНИ

Жертвите от Коледния базар в Берлин станаха 12

.
По последни данни 12 души са загинали, а 48 са ранени, след като камион се вряза снощи в Коледен базар в Берлин към 20:00 ч местно време, предадоха световните агенции.
 
Полицията съобщи, че има арестуван за инцидента на "Брайтшайдплац", като малко по-късно стана ясно, че това е водачът на камиона. Според очевидци на произшествието, той не се е и опитал да спре, а е карал с пълна скорост, събаряйки хора и сергии. Камионът е с полска регистрация и в него освен шофьора е имало и още един човек, който е мъртъв, съобщават от полицията. По-късно властите обявиха, че откритият в шофьорската кабина мъртъв човек е полски гражданин. Засега няма информация дали става дума за издирвания шофьор.
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 2| 3051 |03.03.2025 След врязването на кола в пешеходци в Манхайм: Извършителят е задържан . 2| 3165 |21.12.2024 Лекар от Саудитска Арабия зад волана на терора над коледния базар в Магдебург . 0| 3358 |08.06.2022 Автомобил се взряза в пешеходци в Берлин. Най-малко един е загинал . 0| 5167 |19.12.2016 Камион прегази хора на коледен базар в Берлин, има жертви

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads