Реклама / Ads
0| 4537 |05.04.2016 НОВИНИ

Калфин: Европа губи 1 трилион евро годишно заради офшорки

.
Ивайло Калфин
Офшорните зони са едно от раковите образувания за целия свят. Да, те са законни, но ощетяват редовните данъкоплатци във всяка една страна. Само Европа губи 1 трилион евро на година от данъци заради офшорни зони. Това коментира пред журналисти вицепремиерът и социален министър Ивайло Калфин по темата със скандалните разкрития на документи станали известни като досиетата.
 
Според Калфин заради това мерките трябва да бъдат решителни и офшорните предприятия да бъдат ограничавани. "Смятам, че като започнат да излизат български имена, у нас трябва да сме безкомпромисни. Недопустимо е хора, които се занимават с политика, да ги виждаме в подобни схеми", категоричен бе Калфин.

Той уточни, че ако има такива български политици, те трябва да се оттеглят от всякакъв политически живот. Калфин отрече да има информация за такива имена, но допълни, че все пак предстоят още проучвания. Според него да се занимаваш с политика и да криеш пари в офшорна зона, няма нищо общо с елементарния морал в политиката.

"Не може хората да минават през кризи и някои заможни политици да си крият парите", коментира още вицепремиерът.
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 4| 2171 |13.12.2025 След „Желязков“: Съдбата на бюджета и сянката на проект „Радев“ . 1| 2141 |13.12.2025 Двама американски войници и цивилен загинаха при атака на „Ислямска държава“ в Сирия . 6| 2145 |13.12.2025 След сделка със САЩ: Беларус освободи Колесникова, Беляцки и още 121 политически затворници . 1| 2167 |13.12.2025 Бернската конвенция няма да отваря отново делото срещу България за „Калиакра“

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads