Когато правим реформа, тя не е самоцел, затова всеки трябва да прави компромис. Няма как да се получи нещо с пълно съгласие. Това е въпрос на отговорност на политическите сили; няма нужда от кръпки и отлагане, заяви Калфин. Ако искаме стабилизиране на системата и добри пенсии в бъдеще, всеки трябва да направи нещо. Ниските доходи са най-лошото решение. броят на работещите намалява, живеем в отворен пазар, посочи той.
Нека фондовете да се докажат, сега е моментът, додаде той.
За ТЕЛК той каза, че в сегашната система се промъкват доста хора, които нямат право на такива пари. Един от вариантите е специалистите да дават решения; ще има и други идеи.
Това, което правя е прозрачно, а това, че премиерът има последна дума, се случва във всяко правителство, смята Калфин.